هزینه ارتودنسی نامرئی با براکت سرامیکی
ارتودنسی نامرئی یکی از پرطرفدارترین روش های ارتودنسی دندان و مورد توجه بزرگسالان است. مهمترین دستگاه های نامرئی اینویزیلاین ها، الاینرها و سایر

پلاک های شفاف ارتودنسی هستند. با این حال ارتودنسی های دیمون شفاف، لینگوال و سرامیکی نیز جزء این نوع ارتودنسی به شمار میروند. با این حال براکت های سرامیکی بیشتر از سایر دستگاه های دیگر توسط بزرگسالان به کار برده میشوند و قیمت آن ها چیزی بین  (7,000,000) تا (7,500,000) تومان متغییر است.

به عبارتی متوسط هزینه ارتودنسی دندان با کمک بریس سرامیکی (7,250,000) تومان است. در نظر داشته باشید که این قیمت تنها برای یک فک است و اگر همه دندان های هر دو فک شما مشکل داشته باشند باید 14 تا 15 میلیون تومان پرداخت کنید.

ارتودنسی سرامیکی هزینه
هزینه ارتودنسی دیمون با بریس های سِلف لایتینگ
ارتودنسی دیمون یکی از بهترین روشهای درمان و اصلاح فرم ناهماهنگ دندان ها است. ارتودنسی با این روش بسیار راحتر بوده و طول دوره درمان نیز کمتر است. این روش درد کمتری دارد و همچنین نیاز بسیار کمی به جلسات تنظیم سیم دارد.

هزینه ارتودنسی دندان با روش دیمون گرانتر از بریس های فی معمولی است. این روش حدودا 6 میلیون تومان گرانتر از ارتودنسی ثابت معمولی است. به عبارتی هزینه ارتودنسی دیمون (10,000,000) تا (10,500,000) تومان است. و میانگین  قیمت آن نیز (10,250,000) خواهد بود. باز هم تاکید میکنیم که این قیمت تنها برای یک فک است. یعنی برای هر دو فک شما باید نزدیک 20 میلیون تومان پرداخت کنید.

 
هزینه ارتودنسی
هزینه ارتودنسی در سال ۹۹

آنچه درمان ارتودنسی در مطب دکتر مهریزی متخصص ارتودنسی را متمایز میکند درمان با بهترین کیفیت کاملاً توسط خود دکتر، صرف وقت بسیار، پیگیری منظم پیشرفت درمان و استفاده از بهترین مواد و وسایل می باشد. اطمینان داشته باشید که هزینه ارتودنسی به نسبت خدمات ارائه شده بسیار مناسب می باشد.
لیست تعرفه ارتودنسی خدماتی که در مطب انجام می شود به شرح ذیل می باشد اما خواهشمند است پیش از مطالعه هزینه ارتودنسی در سال ۹۹ به نکات زیر دقت داشته باشید :

پرداخت هزینه ارتودنسی در مطب بصورت اقساط می باشد و تعداد اقساط بستگی به مدت درمان دارد.
تهیه فتوگرافی قبل و بعد از ارتودنسی بدون دریافت هرگونه هزینه انجام می شود.
بابت دستگاههایی که در لابراتوار ساخته می شوند مبلغی دریافت نمی شود.
شروع درمان ارتودنسی ثابت همراه پکیج بهداشت دهان و آموزش بهداشت توسط دکتر ارتودنسی می باشد .
درطول مدت درمان چنانچه نیاز به وسیله یا اقدامات درمانی اضافی باشد چنانچه بیمار توصیه های متخصص ارتودنسی را رعایت کرده باشد هزینه اضافه ای نخواهد داشت.
نگهداری نتیجه درمان: در انتهای درمان ریتینر یا نگهدارنده ثابت و متحرک و ویزیتهای دوره نگهداری بعد از ارتودنسی هزینه ای درنظر گرفته نمی شود.


هزینه ارتودنسی نامرئی متحرک با استفاده از پلاک های شفاف ( اینویزالاین ) حداقل به اندازه ارتودنسی ثابت با براکت های فی می باشد و بسته به شدت مشکلات دندانهای فرد و تعداد پلاکهایی که لازم است هزینه درمان افزایش می یابد مثلاً می تواند مشابه ارتودنسی ثابت با براکت سرامیکی باشد. در ضمن حدود نیمی از هزینه اینویزالاین در ابتدا پرداخت می شود.
برای درمانهای ارتودنسی کودکان که بصورت دو مرحله ای انجام می شود برای مرحله دوم (ارتودنسی ثابت) ده درصد تخفیف لحاظ می شود.


تعرفه ارتودنسی سال ۹۹ مانند سالهای گذشته در ابتدای سال تعیین شده است و تا انتهای سال ملاک می باشد مگر اینکه شرایطی ایجاد شود که تورم بصورت غیرعادی افزایش یابد.
در مطب دکتر مهریزی دکتر متخصص ارتودنسی قیمت ارتودنسی در سال ۹۹ به شرح ذیل می باشد و برای افرادی اعمال می شود که درمان ارتودنسی دندان خود را در سال ۹۹ آغاز کرده اند.
تعرفه های ارتودنسی به تومان می باشد.

https://havaie-tazeh.blogsky.com/1399/12/05/post-1/

تعرفه های ارتودنسی نیمه دوم سال ۹۹

– برای فتوگرافی و دستگاههای ساخته شده در لابراتوار هزینه ای دریافت نمی شود. درمان ارتودنسی ثابت همراه با پکیج بهداشت دهان می باشد. برای ریتینرها ( نگهدارنده متحرک و ثابت ) و ویزیتهای دوره نگهداری ( Retention )  هزینه ای دریافت نمی شود.

– درطول درمان چنانچه نیاز به وسیله یا اقدامات اضافی باشد اگر بیمار توصیه های درمانی را رعایت کرده باشد هزینه ای اضافه نمی شود.

 

– هزینه ارتودنسی نامرئی متحرک با پلاک های شفاف ( اینویزالاین ) حداقل مشابه ارتودنسی ثابت متداول با براکت های فی می باشد و بسته به شدت مشکلات دندانها و تعداد پلاکهای مورد نیاز هزینه افزایش می یابد مثلاً معادل ارتودنسی ثابت با براکت سرامیکی.

– برای درمانهای دو مرحله ای کودکان برای مرحله دوم ( ارتودنسی ثابت ) ده درصد تخفیف اعمال می شود.

قیمت ارتودنسی دندان در نیمه دوم سال ۹۹ دی


نوع درمان ارتودنسی    هزینه     
درمان ارتودنسی ثابت دو فک با ریتینر    ۱۷.۰۰۰.۰۰۰    
درمان ارتودنسی ثابت یک فک با ریتینر    ۱۱.۰۰۰.۰۰۰    
ارتودنسی ثابت دو فک با ریتینر کراودینگ خفیف    ۱۵.۰۰۰.۰۰۰    
ارتودنسی ثابت یک فک با ریتینر کراودینگ خفیف    ۱۰.۰۰۰.۰۰۰    
ارتودنسی ثابت نیم فک Adjunctive    ۶.۰۰۰.۰۰۰    
ارتودنسی متحرک یک فک    ۴.۲۰۰.۰۰۰    
درمان متحرک دو فک / فانکشنال / فیس ماسک    ۸.۵۰۰.۰۰۰    
های رکس ( Hyrax )    ۶.۰۰۰.۰۰۰    
اضافه شدن های رکس به ثابت دو فک    ۴.۲۰۰.۰۰۰    
درمان ارتوسرجری ( جراحی فک )    ۲۰.۵۰۰.۰۰۰    
درمان ارتودنسی ثابت دو فک با دندان نهفته    ۲۰.۵۰۰.۰۰۰    
اضافه شدن هدگیر به ثابت    ۱.۵۰۰.۰۰۰    
اضافه شدن فانکشنال ثابت SUS هر طرف    ۳.۵۰۰.۰۰۰    
مینی اسکرو هرعدد    ۱.۵۰۰.۰۰۰    
هزینه اضافه براکت دیمون هر فک    ۱.۵۰۰.۰۰۰    
هزینه اضافه براکت سرامیکی برای یک فک    ۴.۰۰۰.۰۰۰    
هزینه اضافه براکت لینگوال برای هرفک    ۹.۰۰۰.۰۰۰    
نگهدارنده ثابت هر دندان ( fixed retainer ) جدید یا ترمیم    ۲۰۰.۰۰۰    یک قسط
فضا نگهدار دوطرفه (  لینگوال آرچ یا پالاتال بار )    ۲.۳۰۰.۰۰۰    یک قسط
 پلاک ریتینر متحرک شفاف     ۷۰۰.۰۰۰    یک قسط
هزینه پلاک جدید ( گمشده یا شکسته یا عدم استفاده )    ۹۰۰.۰۰۰    یک قسط
هزینه پلاک  فانکشنال جدید ( موارد فوق )    ۱.۹۰۰.۰۰۰    یک قسط
هزینه شکستن براکت فی    ۳۰۰.۰۰۰    یک قسط
هزینه شکستن براکت سرامیکی لینگوال و دیمون    ۸۵۰.۰۰۰    یک قسط
هزینه شکستن باکال تیوب    ۴۰۰.۰۰۰    یک قسط
بلیچینگ خانگی یک فک با یک کیت    ۱.۵۰۰.۰۰۰    یک قسط
بلیچینگ خانگی دو فک با یک کیت    ۲.۰۰۰.۰۰۰    یک قسط
آنتی اسنورینگ ( ضد خروپف )    ۵.۵۰۰.۰۰۰    یک قسط
نایت گارد    ۸۰۰.۰۰۰    یک قسط
قالب مطالعه    ۶۰۰.۰۰۰    یک قسط
ویزیت / مشاوره    ۵۰.۰۰۰    

 

محاسبه هزینه ارتودنسی


از آنجاییکه محاسبه هزینه ارتودنسی یا تعرفه ارتودنسی از طریق تلفن و یا به صورت اینترنتی مقدور نمی باشد، ویزیت جلسه اول توسط دکتر عبدالرضا جمیلیان انجام می گردد و تخمین تعرفه ارتودنسی در جلسه اول به اطلاع بیمار رسانده می شود. وبزیت جلسه اول رایگان می باشد. قسمتی از هزینه ارتودنسی در ابتدا و قسمت دیگر در هزینه طول درمان به طور اقساط توسط بیمار پرداخت میشود. هدف این است که هزینه های ارتودنسی به صورت ماهیانه و به صورت اقساط دریافت شود تا متناسب با بودجه ی شما باشد.

اهم عوامل اثرگذار بر هزینه ارتودنسی دندان
هزینه ارتودنسی دندان بدون دریافت مشاوره و ویزیت اولیه قابل ارائه نخواهد بود از اینرو هزینه درمان بر اساس نوع مشکل، بررسی نیاز به جراحی یا کشیدن دندان و همچنین وضعیت سلامت دهان و دندان هر بیمار متفاوت است. هر چقدر این ویزیت در دوران کودکی و همزمان با مسیر توسعه رشد دندانی صورت بگیرد طول درمان و هزینه ارتودنسی نیز کاهش می ‌یابد.
هزینه ارتودنسی همچنین بر اساس میزان مشکل می ‌تواند متغیر باشد به طوریکه ممکن است دندان به کشیدگی دندان یا جراحی، پیش از نصب براکت ها یا سیم‌ ها در دهان نیاز داشته باشد و یا ممکن است به مدت چند ماه نیاز به استفاده از نگهدارنده وجود داشته باشد. از اینرو بر اساس میزان تلاش صورت گرفته در طول دوره ارتودنسی دندان، هزینه متغیر خواهد بود.

 


مشخصات

تبلیغات

کسب درآمد

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم و سریال سعید سجادی مجله دکتر زیبایی لومن پارت | فروشگاه اینترنتی هدلایت نمونه سوالات گواهینامه بهداشت با جواب دانلود سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری 98 معجزه خدا خرید کتاب های آموزشی لباس زیر زنانه خدمات ترجمه